články

Čeká vás dlouhá cesta autem? Těchto 6 vychytávek vám ji zpříjemní

Jedete na výlet do Chorvatska, Itálie či na Šumavu? Víme, jak si zajistíte pohodlí kdykoliv a kdekoliv. Každý z vlastní zkušenosti určitě ví, jak může být cestování autem úmorné, a to především během horkých letních dnů. Ať už pojedete kamkoli, jistě oceníte těchto pár praktických vychytávek.


Espresso jako od baristy

Také máte rádi, když váš den začíná čerstvou a kvalitní kávou? Vzdávat se jí nemusíte ani na cestě na dovolenou. Zároveň si svůj povzbuzující šálek můžete vychutnat, aniž byste zastavovali na benzince a za kávu platili nekřesťanské peníze. Internet je sice plný zajímavých doplňků pro milovníky kávy, ale pokud jde o výlety, jen málo z nich může konkurovat maličkému ručnímu kávovaru Handpresso. Přístroj je vybavený přípojkou do 12 nebo 24V zapalovače, díky které ohřejete vodu přímo v kávovaru, poté se sám natlakuje, vy pouze stisknete tlačítko a chutné espresso je na světě.

Ach, ta vůně

Omrzely vás klasické vůně do auta a obligátní vanilku nebo citron už nemůžete ani cítit? Sáhněte po éterických olejích. Pokud vyberete ten správný, nejenže může snížit hladinu stresových hormonů, ale zvýší i bdělost a soustředění. Pro zvednutí nálady zkuste například rozmarýn nebo lemongras. Nakapejte pár kapek na obyčejný dřevěný kolíček na prádlo a připevněte ho k mřížce ventilátoru. Trvanlivost záleží na intenzitě olejíčku, jeden dva dny však voní spolehlivě.

Čistý vzduch skoro jako na horách

Pokud budete chtít být ještě více in, zkuste speciální čističku vzduchu určenou přímo do auta. Eliminuje nepříjemné pachy a tím, že zabíjí škodlivé bakterie, zabraňuje šíření nemocí. Praktické přenosné zařízení zajistí svěží a zdravý prostor na cestách pro vás a vaši rodinu včetně chlupatých členů domácnosti. Především ho však ocení řidiči trpící na alergie a kuřáci. Navíc je prokázáno, že čistější vzduch uvnitř automobilu pozitivně působí proti únavě a pomáhá tak v soustředění.

Přespat na střeše auta? Žádný problém

Vyrážíte na roadtrip a přemýšlíte, kde budete nocovat? Autostan je odpovědí na váš problém. Už si nemusíte lámat hlavu, kdy a kde složíte hlavu. Autostan zajistí příjemný nocleh na každém místě, v každém terénu a v jakékoliv chvíli. Stačí ho jen nainstalovat na střešní nosič auta, s čímž vám pomůžou rovnou v půjčovně. Příprava stanu pro přenocování je pak dílem okamžiku. Postaví se totiž jenom tím, že párkrát otočíte klikou na střeše a střecha se zvedne do požadované výšky. Pak se zevnitř vytáhne žebřík a máte bydlení v prvním patře.

Spaní je v něm pohodlnější než v obyčejném stanu. Ve střešním boxu je uložený nejenom samotný stan s nepromokavou laminátovou střechou, ale také lůžkoviny a komfortní matrace.

Vzduchové lůžko raz, dva, tři

Pokud jsou na vás vychytávky typu autostan až příliš, zvolte alespoň nafukovací matraci. I ta vám nocování v autě snadno zpříjemní. Stačí sklopit zadní sedačky a vytvořit si tak plochu na spaní. Nafouknutí matrace kompresorem je pak otázkou chvilky.

Ušetřete si čas i nervy

Ženy a jejich věčné hledání kabelky… Známe to všichni. S obyčejnou karabinou jsou však tyto situace minulostí. Karabinu zapněte za držák hlavové opěrky a jednoduše do ní připevněte ucho kabelky. Budete ji tak mít neustále po ruce na jednom a témže místě, a až budete u pumpy hledat peněženku, víte přesně, kde ji najdete.

Co dál?

Máte rádi jízdu v autě a přejete si, aby byla co nejpříjemnější? Pak zapřemýšlejte, zda by nestálo za to pořídit si některou z šikovných vychytávek. Kromě nich, vám však především doporučujeme nechat před delší cestou vůz zkontrolovat v autoservisu nebo si sjednat asistenci pro případ poruchy. Přejeme vám šťastnou a bezpečnou cestu!

Hurá domů!

Znáte to, skončila vám dlouho očekávaná dovolená a vám se (ne)chce domů. Na jednu stranu jste smutní, že si šunky válet budete maximálně na pracovní židli, na stranu druhou se těšíte na klid domova a vlastní postel. Tak se snažíte jet hlava nehlava, sedíte přikovaní u volantu a bezmyšlenkovitě sledujete ubíhající jízdní pruhy a doufáte, že těch dvanáct hodin na cestě bude co nejdříve za vámi. Věříte, že máte všechno pod kontrolou a nic se vám nemůže stát. Bohužel, vaše auto nehlídá anděl strážný a bezpečný návrat stojí pouze na vás. Pro sichr a celkovou pohodu vám přinášíme pár tipů bezpečné jízdy, díky kterým se můžete vyvarovat nešťastným a mnohdy zbytečným karambolům.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Vraťte se ve zdraví – maličkosti, které vás v autě mohou stát i život

Každý z nás zná asi takovou tu klasickou idylku při poklidné cestě za sluncem. Mobil v ruce, nohy pohodlně natažené na palubní desce, láhve s pitím, hrnky s kávou a plno dalších tolik potřebných věcí všude okolo. Když k tomu přidáme ještě děti na zadních sedačkách hrající si s tablety, dokonale vražedné prostředí z pohledu bezpečnosti je na světě, a přitom tradá na výlet či dovču.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Víte, jak se chovat při dopravní nehodě?

Články o tom, co dělat při dopravní nehodě, by se daly přehazovat vidlemi. Když ale dojde na lámání chleba, často se ukáže, že spousta lidí neví, co a jak. Většina z nás totiž nepočítá s tím, že by se někdy mohla stát účastníkem dopravní nehody, a je to pochopitelné. Na druhou stranu jestli existuje v životě situace, kdy se opravdu vyplatí být připraven místo překvapen, je to právě okamžik dopravní nehody, zejména když je vážnější. Proto si dnes tuhle důležitou látku trochu zopakujeme.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Tipy pro řidiče

Získejte tipy, příručky a novinky pro řidiče, které vám budeme pravidelně zasílat