články

Řídím rád 

Jak hudba ovlivňuje vaše chování za volantem?

Spousty řidičů si bez ní neumí cestu kamkoliv ani představit, spousty z nich se právě kvůli ní za volant vyloženě těší. Řeč je o hudbě, v jejíž společnosti polykáte kilometry, ani nevíte jak. Mohla by ale tahle zdánlivě nevinná radost působit negativně na vaše řidičské schopnosti, či dokonce i zdraví?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím rád 

Sólojízda na dlouhou trať: nepřemáhat se a svačinu s sebou!

Zeptali jsme se řidičů, kteří jsou zvyklí jezdit tisícikilometrové trasy, na jejich osvědčené fígle a tipy, jak cestu přežít. A možná si ji i trochu užít.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím rád 

Nehody slavných: Jak neudělat stejnou chybu?

Příběhy o tom, jak létají plechy z luxusních cadillaců a lamborghini, a nějaké to poučení, jak si nepoškrábat lak stejným způsobem i na své (či cizí) vozové stáji.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím rád 

Autonomní auta anulují antagonismy

Potká se takhle ve Vegas u kraje vozovky elektromobil a robot. Elektromobil veze pasažéra, který testuje jízdu pod taktovkou umělé inteligence, robot se autonomně přesouvá ze svého kamionu do budovy na výstavu moderních technologií. Robot zmateně vjede do dráhy autu a sražen padá na krajnici. Dnes je to ještě nehoda s velkou souhrou náhod. Ale co za rok? Možná už každodenní chleba pro policisty, účastníky provozu, výrobce vozů nebo i společnosti, řešící vzniklou škodu a její pojištění. Že novinky z oblasti autonomních technologií významně ovlivní dopravu, je jisté. Ale do jaké míry a jakým způsobem? Pojďme se podívat na tři trendy, které usnadní nebo změní dopravu v příštích letech.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím rád 

Bouráky na sněhu aneb 5 tipů, jak přežít zimu s autem

Vlastnit auto, to nejsou jenom letní vyjížďky do přírody s vánkem, který vám něžně čechrá vlasy otevřeným okýnkem. Majitelé vozidla si musí zvyknout i na to, že s nimi mohou rozmary zimního počasí pěkně vyběhnout. Výlet na lyže se může změnit v boj o vyjetí zledovatělého kopce. Cesta do práce začne půlhodinovou rozcvičkou se škrabkou na přední sklo. Zamlžený interiér v nezahřátém autě rázem zprostředkuje scénu z filmu Gorily v mlze. Jenom sexy Sigourney Weaver nikde a místo obří opice čekáme, kdy se z bílé tmy vynoří zadek náklaďáku.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím rád 

Vyčistěte interiér svého auta jako profesionál

Čištění interiéru automobilu není obtížné, ale může to být časově náročné a možná se trochu zašpiníte, protože je třeba vydat se do různých zákoutí a míst, kde se skrývá prach a špína. Ale s naším návodem si s tím poradíte rychle a vynikajícím výsledkem. Zkrátka jako profík.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím rád 

Jak umýt auto a nezničit ho při tom

Pravidelně umývané vozidlo rozhodně vypadá lépe, ale to není jediný důvod, proč to dělat. Správně provedeným mytím exteriéru prodlužujete životnost laku a také zůstatkovou hodnotu vozu.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím rád 

LÁKÁ VÁS VYZKOUŠET SI ŠKOLU SMYKU? ZAPOJTE SE DO SOUTĚŽE!

Chcete se naučit ovládat své vozidlo v krizových situacích? Rádi vám pomůžeme. Připravili jsme soutěž o poukaz na školu smyku.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím rád 

Pomoc při defektu pneumatiky a došlém palivu - AXA Partners

Na cestách může dojít k mnoha nečekaným situacím jako je defekt pneumatiky nebo zastavení vozidla kvůli nedostatku paliva, když si zrovna nevšimnete blikající kontrolky. Registrací na RadRidim.cz získáte zdarma AXA voucher na asistenční služby.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím rád 

Jak odstranit skvrnu od oleje v garáži?

Téměř všechny majitele automobilů trápí nevzhledné skvrny od oleje v garáži a na příjezdové cestě. Tyto skvrny jsou nejen nevzhledné, ale i nebezpečně kluzké, dokud nezaschnou. Nedaří se vám se s těmito skvrnami vypořádat? Máme pro vás několik triků.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím rád 

Chytré auto od T-Mobile se slevou od AXA

Chytré auto je produkt společnosti T-mobile, který vám umožňuje komunikovat s vaším vozidlem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím rád 

Pro koho je vhodná automatická převodovka a pro koho manuální?

Neexistuje obecná shoda, jaký druh převodovky je lepší - automatická nebo manuální. Pokud uvažujete, kterou z těchto převodovek si pořídit, věnujte čas našemu článku a přečtěte si jejich výhody a nevýhody.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Tipy pro řidiče

Získejte tipy, příručky a novinky pro řidiče, které vám budeme pravidelně zasílat