články

Řídím úsporně 

Centra měst kompletně bez aut. Zelená utopie nebo nový standard?

Aby sa nám lepšie dýchalo a žilo – základná premisa vzniku a následnej diskusie týkajúca sa tzv. nízkoemisných zón. Spravidla sa zavedenie týchto zón týka centier väčších miest, ktoré by na základe vyhlášky mali obmedziť prístup automobilom, ktoré nespĺňajú predpísaný emisný limit. Cieľom je zníženie hluku, väčšia bezpečnosť chodcov, zlepšenie kvality ovzdušia, a teda aj celkového života v meste. Pre rezidentov mestských centier win-win, nie? Zo žiadnej regulácie sa však netešia všetci. Kde nízkoemisné zóny fungujú a aké sú naopak ich úskalia?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím úsporně 

Výměna pneumatik se slevou od TIPLI

Protože teplé počasí už klepe na dveře, končí povinnost mít na autě zimní obutí a nastává období přezouvání pneumatik. Jak na výměně pneumatik ušetřit? Náš partner Tipli vám pomůže. Přečtěte si celý článek.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím úsporně 

Užitečné rady, jak na plynulou jízdu

Většina z nás hledá různé způsoby, jak snížit investice do paliva. Jedna z věcí, která vám může ušetřit náklady, je plynulá jízda. Víte ale, jak taková správná plynulá jízda vypadá?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím úsporně 

10 užitečných tipů, jak snížit spotřebu paliva

Zaměřte se na těchto 10 jednoduchých postupů a ušetřete peníze za palivo. Jezděte méně na krátké vzdálenosti, nejezděte v dopravní špičce, zavřete všechna okna, sundejte střešní nosič. Ano, všechny tyto věci ovlivňují spotřebu paliva. Chcete vědět, kde nejvíce chybujete vy? Potom čtěte dál.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím úsporně 

Optimální otáčky benzinového motoru

Do svého automobilu jste investovali peníze a proto hledáte řešení, jak získat své peníze zpět? Sledujte optimální otáčky benzinoého motoru a odměnou vám bude snížená spotřeba benzínu. Chcete vědět, jaké jsou optimální otáčky motoru? To se dozvíte v našem článku.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Tipy pro řidiče

Získejte tipy, příručky a novinky pro řidiče, které vám budeme pravidelně zasílat