články

Řídím rád 

Čeká vás dlouhá cesta autem? Těchto 6 vychytávek vám ji zpříjemní

Jedete na výlet do Chorvatska, Itálie či na Šumavu? Víme, jak si zajistíte pohodlí kdykoliv a kdekoliv. Každý z vlastní zkušenosti určitě ví, jak může být cestování autem úmorné, a to především během horkých letních dnů. Ať už pojedete kamkoli, jistě oceníte těchto pár praktických vychytávek.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím bezpečně 

Vraťte se ve zdraví – maličkosti, které vás v autě mohou stát i život

Každý z nás zná asi takovou tu klasickou idylku při poklidné cestě za sluncem. Mobil v ruce, nohy pohodlně natažené na palubní desce, láhve s pitím, hrnky s kávou a plno dalších tolik potřebných věcí všude okolo. Když k tomu přidáme ještě děti na zadních sedačkách hrající si s tablety, dokonale vražedné prostředí z pohledu bezpečnosti je na světě, a přitom tradá na výlet či dovču.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím bezpečně 

Víte, jak se chovat při dopravní nehodě?

Články o tom, co dělat při dopravní nehodě, by se daly přehazovat vidlemi. Když ale dojde na lámání chleba, často se ukáže, že spousta lidí neví, co a jak. Většina z nás totiž nepočítá s tím, že by se někdy mohla stát účastníkem dopravní nehody, a je to pochopitelné. Na druhou stranu jestli existuje v životě situace, kdy se opravdu vyplatí být připraven místo překvapen, je to právě okamžik dopravní nehody, zejména když je vážnější. Proto si dnes tuhle důležitou látku trochu zopakujeme.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím úsporně 

Centra měst kompletně bez aut. Zelená utopie nebo nový standard?

Aby sa nám lepšie dýchalo a žilo – základná premisa vzniku a následnej diskusie týkajúca sa tzv. nízkoemisných zón. Spravidla sa zavedenie týchto zón týka centier väčších miest, ktoré by na základe vyhlášky mali obmedziť prístup automobilom, ktoré nespĺňajú predpísaný emisný limit. Cieľom je zníženie hluku, väčšia bezpečnosť chodcov, zlepšenie kvality ovzdušia, a teda aj celkového života v meste. Pre rezidentov mestských centier win-win, nie? Zo žiadnej regulácie sa však netešia všetci. Kde nízkoemisné zóny fungujú a aké sú naopak ich úskalia?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím rád 

Jak hudba ovlivňuje vaše chování za volantem?

Spousty řidičů si bez ní neumí cestu kamkoliv ani představit, spousty z nich se právě kvůli ní za volant vyloženě těší. Řeč je o hudbě, v jejíž společnosti polykáte kilometry, ani nevíte jak. Mohla by ale tahle zdánlivě nevinná radost působit negativně na vaše řidičské schopnosti, či dokonce i zdraví?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím bezpečně 

Bezpečně, i když sedíte v autě potřetí v životě

Moderní auta jsou čím dál chytřejší a jezdí skoro sama. Hlavní mozek, který by ale jízdu měl mít pod kontrolou, se stále najde mezi volantem a sedačkou. Mozek, který by neměl před řízením popíjet, tišit nervozitu rozličnými pilulkami, spát předešlou noc jen 35 minut nebo řídit v afektu. Jak nejít rozbití úst v autě (nebo horšímu) naproti? A to zejména pokud s řízením zatím nejste žádní velcí kamarádi?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím rád 

Sólojízda na dlouhou trať: nepřemáhat se a svačinu s sebou!

Zeptali jsme se řidičů, kteří jsou zvyklí jezdit tisícikilometrové trasy, na jejich osvědčené fígle a tipy, jak cestu přežít. A možná si ji i trochu užít.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím rád 

Nehody slavných: Jak neudělat stejnou chybu?

Příběhy o tom, jak létají plechy z luxusních cadillaců a lamborghini, a nějaké to poučení, jak si nepoškrábat lak stejným způsobem i na své (či cizí) vozové stáji.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím rád 

Autonomní auta anulují antagonismy

Potká se takhle ve Vegas u kraje vozovky elektromobil a robot. Elektromobil veze pasažéra, který testuje jízdu pod taktovkou umělé inteligence, robot se autonomně přesouvá ze svého kamionu do budovy na výstavu moderních technologií. Robot zmateně vjede do dráhy autu a sražen padá na krajnici. Dnes je to ještě nehoda s velkou souhrou náhod. Ale co za rok? Možná už každodenní chleba pro policisty, účastníky provozu, výrobce vozů nebo i společnosti, řešící vzniklou škodu a její pojištění. Že novinky z oblasti autonomních technologií významně ovlivní dopravu, je jisté. Ale do jaké míry a jakým způsobem? Pojďme se podívat na tři trendy, které usnadní nebo změní dopravu v příštích letech.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím rád 

Bouráky na sněhu aneb 5 tipů, jak přežít zimu s autem

Vlastnit auto, to nejsou jenom letní vyjížďky do přírody s vánkem, který vám něžně čechrá vlasy otevřeným okýnkem. Majitelé vozidla si musí zvyknout i na to, že s nimi mohou rozmary zimního počasí pěkně vyběhnout. Výlet na lyže se může změnit v boj o vyjetí zledovatělého kopce. Cesta do práce začne půlhodinovou rozcvičkou se škrabkou na přední sklo. Zamlžený interiér v nezahřátém autě rázem zprostředkuje scénu z filmu Gorily v mlze. Jenom sexy Sigourney Weaver nikde a místo obří opice čekáme, kdy se z bílé tmy vynoří zadek náklaďáku.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím bezpečně 

7 nejčastějších chyb českých řidičů

Jet po české silnici a třeba po dálnici v Německu či Rakousku je obrovský rozdíl. Zatímco v těchto cizích zemích jezdí všichni řidiči včetně těch českých spořádaně, u nás je to trochu Divoký západ. Nebo tedy spíš Divoký východ. Neumíme zip, neumíme uvolnit pruh pro záchranku, jezdíme rychle, nebezpečně, s mobilem v ruce.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím bezpečně 

I v mokru a dešti můžeme jezdit bezpečně

Jízda v dešti, ať už při lehkém mrholení či v pekelném lijáku, může být jednou z nejobtížnějších jízdních situací, s nimiž se jako řidič setkáte. Deštivé podmínky jsou přímo spojeny s vyšším výskytem nehod. Bez ohledu na to, v jakém regionu žijete, je téměř jisté, že někdy budete muset vyjet v dešti. Když víte, jak mokré silnice a snížená viditelnost ovlivňují chování vašeho vozu, budete schopni jezdit bezpečně i za deště.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím bezpečně 

Umíte správně používat mlhová světla?

Mají na práci přesně to, co mají v názvu, ale někteří motoristé si s nimi stejně často nevědí rady. Tento článek vám poradí, kdy mlhovky používat, a kdy ne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím rád 

Vyčistěte interiér svého auta jako profesionál

Čištění interiéru automobilu není obtížné, ale může to být časově náročné a možná se trochu zašpiníte, protože je třeba vydat se do různých zákoutí a míst, kde se skrývá prach a špína. Ale s naším návodem si s tím poradíte rychle a vynikajícím výsledkem. Zkrátka jako profík.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím rád 

Jak umýt auto a nezničit ho při tom

Pravidelně umývané vozidlo rozhodně vypadá lépe, ale to není jediný důvod, proč to dělat. Správně provedeným mytím exteriéru prodlužujete životnost laku a také zůstatkovou hodnotu vozu.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím úsporně 

Výměna pneumatik se slevou od TIPLI

Protože teplé počasí už klepe na dveře, končí povinnost mít na autě zimní obutí a nastává období přezouvání pneumatik. Jak na výměně pneumatik ušetřit? Náš partner Tipli vám pomůže. Přečtěte si celý článek.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím bezpečně 

Přezutí na letní pneumatiky vám ušetří nervy i peníze

Jarní přezouvání pneumatik by mělo být součástí sezónní údržby vozidla. Ta může včas odhalit hrozící potíže a zabránit nehodě nebo případné nákladnější opravě, pokud by byl problém zanedbán. Kdy se mají pneumatiky přezouvat, závisí především na vaší úvaze a dlouhodobější předpovědi počasí.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím rád 

LÁKÁ VÁS VYZKOUŠET SI ŠKOLU SMYKU? ZAPOJTE SE DO SOUTĚŽE!

Chcete se naučit ovládat své vozidlo v krizových situacích? Rádi vám pomůžeme. Připravili jsme soutěž o poukaz na školu smyku.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím bezpečně 

Jak bezpečně jezdit na sněhu a ledu?

Řízení v zimě se může proměnit ve stresový zážitek, protože i malý kousek ledu či čerstvý sníh na silnici nás může pořádně potrápit. Přečtěte si naše tipy a buďte opatrní, zodpovědní a ohleduplní vůči ostatním.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím rád 

Pomoc při defektu pneumatiky a došlém palivu - AXA Partners

Na cestách může dojít k mnoha nečekaným situacím jako je defekt pneumatiky nebo zastavení vozidla kvůli nedostatku paliva, když si zrovna nevšimnete blikající kontrolky. Registrací na RadRidim.cz získáte zdarma AXA voucher na asistenční služby.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím úsporně 

Užitečné rady, jak na plynulou jízdu

Většina z nás hledá různé způsoby, jak snížit investice do paliva. Jedna z věcí, která vám může ušetřit náklady, je plynulá jízda. Víte ale, jak taková správná plynulá jízda vypadá?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím bezpečně 

Poznáte opilého řidiče?

Představte si, že jedete domů a vidíte před sebou řidiče, který jede nepravidelně. Poznáte, zda náhodou řidič neřídí pod vlivem alkoholu? Čtěte dál a dozvíte se, jaké jsou nejčastější příznaky opilého řidiče, a získáte tipy jak v daném případě reagovat. Tyto informace vám pomohou udržet vás a ostatní v bezpečí!

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím bezpečně 

Mobily za volantem způsobují většinu dopravních nehod

Nová studie Cambridge Mobile Telematics (CMT) zjistila, že u většiny automobilových nehod sehrává roli rozptýlená jízda. Data ze studie zahrnující několik stovek tisíc řidičů ukazují, že rozptýlení mobilním telefonem se vyskytlo u většiny dopravních nehod.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím bezpečně 

Více než polovina českých řidičů přiznává, že často překračuje rychlost

S příchodem podzimu a zimního období, ranních mlh a mrazíků se zhoršuje i situace na cestách. Překračování rychlosti, nebezpečné předjíždění nebo brzdění na poslední chvíli mohou na mokré vozovce dopadnout tragicky. Nechali jsem si proto u agentury STEM/MARK mezi českými a slovenskými řidiči udělat průzkum zaměřený na bezpečnost na cestách.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím úsporně 

10 užitečných tipů, jak snížit spotřebu paliva

Zaměřte se na těchto 10 jednoduchých postupů a ušetřete peníze za palivo. Jezděte méně na krátké vzdálenosti, nejezděte v dopravní špičce, zavřete všechna okna, sundejte střešní nosič. Ano, všechny tyto věci ovlivňují spotřebu paliva. Chcete vědět, kde nejvíce chybujete vy? Potom čtěte dál.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím rád 

Jak odstranit skvrnu od oleje v garáži?

Téměř všechny majitele automobilů trápí nevzhledné skvrny od oleje v garáži a na příjezdové cestě. Tyto skvrny jsou nejen nevzhledné, ale i nebezpečně kluzké, dokud nezaschnou. Nedaří se vám se s těmito skvrnami vypořádat? Máme pro vás několik triků.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím rád 

Chytré auto od T-Mobile se slevou od AXA

Chytré auto je produkt společnosti T-mobile, který vám umožňuje komunikovat s vaším vozidlem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím rád 

Pro koho je vhodná automatická převodovka a pro koho manuální?

Neexistuje obecná shoda, jaký druh převodovky je lepší - automatická nebo manuální. Pokud uvažujete, kterou z těchto převodovek si pořídit, věnujte čas našemu článku a přečtěte si jejich výhody a nevýhody.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím úsporně 

Optimální otáčky benzinového motoru

Do svého automobilu jste investovali peníze a proto hledáte řešení, jak získat své peníze zpět? Sledujte optimální otáčky benzinoého motoru a odměnou vám bude snížená spotřeba benzínu. Chcete vědět, jaké jsou optimální otáčky motoru? To se dozvíte v našem článku.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
Řídím bezpečně 

Nebezpečí únavy za volantem a jak s ní bojovat

Stává se vám, že bojujete se spánkem, když zrovna sedíte za volantem? Bohužel, spánek dokáže přepadnout i nejlepšího řidiče. Otvíráte okna a zesilujete rádio - tyto triky nefungují? Pak pro vás máme tipy, jak zvládnout ospalost,abyste neohrozili bezpečnost svou i všech ostatních.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Tipy pro řidiče

Získejte tipy, příručky a novinky pro řidiče, které vám budeme pravidelně zasílat